צמחי מרפא

צמחי מרפא כשמם כן הם, מרפאים. הם מכילים חומרים פעילים המשפיעים על תופעות בריאותיות שונות בגופנו.

אני נשאלת שוב ושוב, למה צמחים? למה לא תרופות? בין שאר נפלאות הצמחים, זו יכולת האיזון של הגוף. הם לא נוגעים במקום אחד, בדרך כלל, צמחים מעצימים פעולות של המערכות בגופנו. הם לא עוצרים פעולות בגוף ולא מחליפים פעולות שונות בגוף.

לדוגמא: כדורי המציצה לצרבת, סותרי חומצה, ניראים תמימים מאוד ואפילו יש שיגידו טעימים. הם לא מתקנים את בעיית הצרבת, להיפך, עם הזמן הם מחמירים אותה. חומצות הקיבה מיועדות לעזור לנו לעכל בצורה תקינה ומאוזנת את האוכל. אדם שיש לו צרבת מן הסתם יש לו בעיה במערכת העיכול ובמקום לפתור אותה אנו משבשים את המאזן החומצי בקיבה על ידי נטילת סותרי חומצה, העיכול משתבש עוד יותר והבעיה רק תחמיר ותעמיק. על ידי שינוי תזונתי ומתן צמחי מרפא מתאימים ניתן לאזן ולשפר את תפקוד מערכת העיכול.

אנו נחשפים מעת לעת, ברשת, בטלויזיה ועוד, לצמחי מרפא שמקבלים "זרקורים" והופכים לפופולרים. למשל הכורכום או פטריות למינהן. חשוב לדעת שגם לצמחי מרפא יתכנו תופעות לוואי ויש התוויות נגד.

לדוגמא ישנם צמחים שאסורים לנטילה יחד עם מדללי דם או כאלה שאסורים לנטילה לאנשים עם לחץ דם נמוך או גבוה או בהריון ועוד ועוד ולכן השימוש בצמחי מרפא מומלץ רק ביעוץ בעל/ת מקצוע, כמוני, מומחית ברפואה צמחים – הרבליסטית קלינית.

אם את רוצה ללמוד איך לשלב בצורה נכונה ובקלות,
בין ההצלחה שלך במקום העבודה, לבין המחויבות שלך לשמירה על הבריאות שלך ושל הסובבים אותך,
את מוזמנת להשאיר את פרטיך בדף "צרי קשר" או להתקשר אליי, לטלפון: 0524622012

• היכנסי לבלוג שלי – בלוג ההרבליסטית, שבו תוכלי למצוא מאמרי הדרכה רבים וליהנות משפע של ידע ותובנות חשובות
• הצטרפי לדף העסקי שלי בפייסבוק כדי להתעדכן במידע נוסף וטיפים בנושא צמחי מרפא ותזונה טבעית.